O nas

O nas

Dlaczego Subaru Zdanowicza?

Ze wszystkich właściwych powodów.

Kierowcy Subaru doświadczają niepowtarzalnych wrażeń. To dająca głęboką satysfakcję pewność, która bierze się z równowagi cech rzadko współdziałających ze sobą w takiej harmonii. To pewne prowadzenie i wyrafinowana płynność. To żywiołowe osiągi i krzepiące bezpieczeństwo. To także przemyślane innowacje i trwała niezawodność.

Poczujesz to - podczas pierwszej jazdy i po tysiącach przejechanych kilometrów.

Historia firmy to doświadczenie, precyzja w działaniu i kilka znaczących faktów, które doprowadziło firmę PHU Zdanowicz do miejsca, w którym teraz jesteśmy.

W 1956 roku kierując się motoryzacyjną pasją Mirosław Zdanowicz wstąpił do Gdańskiego Auto Moto Klubu. 8 lat później wygrał mistrzostwa Polski w Motocrossie, a w 1965 został wicemistrzem Polski. 1978 rok był  dla Niego nadzwyczaj owocny. 1 stycznia obronił pracę magisterską pod tytułem „Pułap tlenowy u zawodników uprawiających motocross”  w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Fizjologii . W tym samym roku został trenerem-kierownikiem wyszkolenia w Gdańskim Auto-Moto-Klubie „Budowlani”.

W okresie jego pracy szkoleniowej reprezentanci GAMK zdobyli 24 tytuły drużynowego mistrza Polski w motocrossie i rajdach szybkich oraz kilkadziesiąt medali indywidualnych. Wśród jego wychowanków znajdują się medaliści Mistrzostw Świata i Europy w sportach motocyklowych.

W latach 1970 -1990 był trenerem kadry narodowej w motocrossie, a od  1990 do 1999 roku pełnił funkcję szefa Głównej Komisji Sportu Motocyklowego. W latach 1992-1999 organizował Grand Prix Polski i Mistrzostwa Świata w Motocrossie w Gdyni–Kolibkach.

Po zakończeniu swojej przygody ze sportem Mirosław Zdanowicz założył w 1992 roku sklep motocyklowy na ulicy Kołobrzeskiej w Gdańsku. Sprzedawane wówczas były tam motocykle Yamaha oraz amerykańskie oleje Quaker State. Z biegiem czasu sklep został przeniesiony na Aleję Grunwaldzką, gdzie właściciel firmy zaczął specjalizować się w naprawie automatycznych skrzyń biegów, elektronice, a także ze względu na to, że sam był fanem aut amerykańskich - serwisie aut sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. Kolejki do naprawy auta w PHU Zdanowicz potrafiły być tygodniowe. Wkrótce zapewnił też podaż na kultowe motocykle zza oceanu - Motocykle Harley Davidson.

Pewnego dnia do firmy przyjechał przedstawiciel marki Subaru, obejrzał co przedsiębiorstwo ma do zaoferowania i zaproponował, aby Mirosław Zdanowicz poprowadził w Trójmieście sprzedaż Subaru. Tym samym stał się jedynym Dealerem japońskiej marki na Pomorzu. Dla właściciela firmy był to zaszczyt.

Było to ponad 20 lat temu. Niezmiennie, stawiamy sobie za główne cele: świadczenie usług na najwyższym poziomie, bycie blisko z klientem oraz jego satysfakcję z zakupionego samochodu Subaru. Ponad dwie dekady w branży wzbogaciło nas w doświadczenie i ogromną wiedzę na temat aut spod znaku plejad. Motto Mirosława Zdanowicza brzmi „Wierny zasadom – skuteczny w działaniu”. Maksyma ta towarzyszy nam od samego początku działalności i będzie dla nas wyznacznikiem na kolejne dziesięciolecia.